ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΠΑΛΑ
Super League 2 | Football League

Απόλλων Λάρισας

Βοηθός προπονητή Απόλλωνα Λάρισας: Μια ομάδα υπήρχε στο γήπεδο

Ο βοηθός προπονητή του Απόλλωνα Λάρισας, Γιάννης Τσακμακίδης μίλησε μετά την εντός έδρας ήττα από τον Λεβαδειακό με 1-2, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της Super League 2.

Συγκεκριμένα, είπε:

«Το παιχνίδι κρίθηκε στο ότι δεν σκοράραμε.

Εμείς είμαστε περήφανοι γι’ αυτό που έχουμε καταφέρει. Φάνηκε ότι υπήρχε μία ομάδα στο γήπεδο. Σύμφωνα με τις ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, έπρεπε να έχουμε υπέρ μας σκορ και με 2-0. Φάνηκε πόσο καλή ομάδα είμαστε.

Στο δεύτερο ημίχρονο πάλι κάναμε ευκαιρίες, αλλά δεν βάλαμε γκολ. Είχαμε πολύ καλή εικόνα και θεωρώ ότι το ματς αυτό δεν το κέρδισε ο Λεβαδειακός, αλλά δεν καταφέραμε να το πάρουμε εμείς».