Άκρως πετυχημένη χαρακτηρίζεται η φετινή χρονιά στο στρατόπεδο της Ηλιούπολης και πλέον άπαντες θέλουν να ολοκληρώσουν όσο πιο ψηλά γίνεται τη σεζόν.
Αυτό επεσήμανε και ο Γιώργος Τσαφταρίδης μιλώντας στην Mikriliga.com όπου στάθηκε στην πορεία του συλλόγου μέχρι σήμερα αλλά και στα πλάνα του για την νέα χρονιά. Ο 34χρονος αμυντικός όπως τόνισε πιστεύει ότι έφτασε η ώρα για την Ηλιούπολη προκειμένου αυτή να μπορέσει να κάνει το βήμα παραπάνω τη χρονιά που μας έρχεται.
«Η χρόνια φέτος νομίζω ήταν επιτυχημένη. Στόχος μας ήταν από την αρχή η 5αδα και όσο το δυνατόν να τερματίσουμε πιο ψηλά στο φινάλε της σεζόν. Πλέον στα πλέι οφ εμείς παλεύουμε όλα τα παιχνίδια και αυτό θα κάνουμε μέχρι το τέλος» επεσήμανε ο Γιώργος Τσαφταρίδης.
Από εκεί και πέρα, ο έμπειρος αμυντικός που έχει αγωνιστεί παράλληλα και σε Χαραυγιακό, Δόξα Βύρωνα, Αστέρα Βάρης, Ιωνικό, Προοδευτική, Παναχαϊκή, Κηφισιά, Αιγάλεω και ΠΑΟ Ρουφ μίλησε για τους στόχους του ενόψει της νέας χρονιάς.
![](https://www.mikriliga.com/wp-content/uploads/2024/05/438209228_1127741831806654_1558452177707108242_n-1024x1024.jpg)
«Οι στόχοι της ομάδας για την νέα χρόνια είναι ξεκάθαρα η άνοδος. Νομίζω ήρθε η ώρα η Ηλιούπολη να κάνει το βήμα παραπάνω και θα ήθελα και εγώ να μείνω να βοηθήσω όσο μπορώ» ανέφερε ο Γιώργος Τσαφταρίδης.
Τέλος, ο έμπειρος άσος της Ηλιούπολης αναφέρθηκε στη διοίκηση της Ηλιούπολης τονίζοντας: «Η διοίκηση είναι πάντα δίπλα μας και μας βοηθάει για ότι κάνουμε εμείς στο γήπεδο. Δεν μας λείπει τίποτα σε όλους τους τομείς. Μακάρι όλες οι ομάδες να είχαν τέτοιες διοικήσεις».