ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΠΑΛΑ
Super League 2 | Football League

ΑΟ Ξάνθη

Τρίκαλα – Ξάνθη 0-0: Μαχητικός και της έβαλε φρένο!

Τα Τρίκαλα είχαν πολλά προβλήματα αλλά πάλεψαν και μπορούσαν τη νίκη αλλά τελικά έμειναν στο 0-0 με την Ξάνθη, η οποία γκέλαρε ξανά.

Ο ΑΟ Τρίκαλα ηταν καλύτερος, σε ορισμένα σημεία του ματς επέβαλλε τον ρυθμό του στην Ξάνθη ωστόσο δεν κατάφερε να κάνει τις ευκαιρίες γκολ και έμεινε στο 0-0 με την Ξάνθη που γκέλαρε ξανά.

Οι “κυανέρυθροι” με το 0-0 κόντρα στους Ακρίτες ξέφυγαν με 8 βαθμούς από τις θέσεις 11-12.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν εξαιρετικά το ματς και μόλις στο πέμπτο λεπτό της αναμέτρησης ο Ευθυμίου έστρωσε στον Ελευθεριάδη, ο οποίος ωστόσο δεν έκανε καθόλου καλό πλασέ με την μπάλα να περνάει άουτ.

Στο 43ο λεπτό της αναμέτρησης αρχικά ο Σταματής πλάσαρε πάνω στον τερματοφύλακα και στη συνέχεια ο Ευθυμίου από πλάγια θέση άουτ… και ενώ η μπάλα πέρασε μπροστά από τον Ελευθεριάδη που δεν πρόλαβε να βάλει την προβολή.

Στο 78ο λεπτό ο Σταματής πάσαρε στον Ευθυμίου μπήκε στην περιοχή έσπασε και έδιωξαν οι αμυντικοί του ΑΟΞ.

Τρίκαλα (Παπαβασιλείου-Μπακαρός): Γιακουμής, Τάχατος, Ριζογιάννης, Σουλιώτης, Νιάρος, Σκόνδρας, Παπαγεωργίου, Ευθυμίου, Πέλκας (90′ Πανίδης), Ελευθεριάδης (79′ Αλμπάνης), Σταματής (83′ Ντιαλόσι).

Ξάνθη (Τεννές): Ίτσο, Γκαρσία, Μικελτάντζε (74′ Καπνίδης), Τάτος, Πέτροβιτς, Μπριλάντε, Βέρκερ, Σιατραβάνης (82′ Τεσίγια), Σχρόιγεν (46′ Θ. Παπάζογλου), Τ. Παπάζογλου (57′ Τσαμούρης), Δημούτσος (82′ Ντίνας).