Άγνωστοι βανδάλισαν το Δημοτικό Στάδιο Πολύκαστρου, ενώ έκοψαν και τα δοκάρια πριν από ματς της Super League 2!
Απίστευτα πράγματα λίγες ώρες πριν την αναμέτρηση Απόλλων Πόντου-Νίκη Βόλου για την 5η αγωνιστική της Super League 2.
Η αναμέτρηση ορίστηκε να γίνει στο Δημοτικό Στάδιο Πολύκαστρο, αλλά πλέον η διεξαγωγή της είναι στον «αέρα». Όπως ενημέρωσε η διοίκηση του γηπέδου, άγνωστοι βανδάλισαν τις εγκαταστάσεις, ενώ έκοψαν μέχρι και τα δοκάρια!
Όπως μεταδίδουν τοπικά ΜΜΕ: «Δημοτικά στάδιο Πολυκάστρου Κυριακή πρωί!! Πρόκειται να διεξαχθεί παιχνίδι super League 2. Κάποιοι “φρόντισαν” να διεξαχθεί δίχως δοκάρια. Επίδειξη πολιτισμού!!!!!!!!!Βανδαλισμός και κλοπή δημοτικής περιουσίας!»
Ο αγώνας έχει προγραμματιστεί να ξεκινήσει στις 16:00, αλλά χωρίς… εστίες, είναι λίγο… δύσκολο! Θα ενημερωθούν οι παρατηρητές και οι αρμόδιοι και αναμένονται οι σχετικές αποφάσεις!
Δείτε τις φωτογραφίες:
![](https://www.mikriliga.com/wp-content/uploads/2023/10/394518350_1457974151431655_8436015830244422210_n-769x1024.jpg)
![](https://www.mikriliga.com/wp-content/uploads/2023/10/394682735_284462254495447_4928623220106029628_n-769x1024.jpg)
![](https://www.mikriliga.com/wp-content/uploads/2023/10/395075369_7351268821602554_7994566984172452106_n-769x1024.jpg)