Super League 2 | Football League

Χωρίς κατηγορία

ΠΑΣ Θύελλα-Κέρκυρα 2-4: Τεσσάρα εκτός έδρας!

Η Θύελλα Μοναστηρακίου γνώρισε την ήττα από την Κέρκυρα εντός έδρας.

Η γηπεδούχος ομάδα ηττήθηκε με 4-2 από τους ανανεωμένους μετά την διακοπή Κερκυραίους.

Η ομάδα της Κέρκυρας άνοιξε το σκορ με τον Βίλα στο 6ο αλλά η Θύελλα ισοφάρισε με τον Καβαλλάρη στο 15ο.

Το 1-2 στο 25ο με τον Σταύρε, ο οποίος στο 77ο έγραψε και το 1-3.

Οι γηπεδούχοι είχαν μείνει από τα τελευταία λεπτά του α’ ημιχρόνου με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Πρέντζα.

Η Θύελλα μείωσε σε 2-3 στο 83ο, και ο Μπραχιματάι στις καθυστερήσεις το 2-4.

ΠΑΣ Θύελλα (Στασινός): Καραγκούνης, Τζαμάλης, Βασιλάς, Ε. Κοκώνης, Πρέντζας, Μπουρδούβαλης, Απ. Τσιούνης, Καταγής, Μπαρλαγιάννης, Καβαλλάρης, Σπ. Κοκώνης.

Κέρκυρα FC (Χριστοφοράκης): Ράνχα, Λαζάρου, Γκόγκος, Κάουε, Αυλωνίτης, Ντίας, Τσιάβος, Βίλα, Πλατέλας, Μπουντάνι, Σταυρέ. Έπαιξαν κι οι: Ζώτος, Μπραχιματάϊ, Αλιμερκάϊ, Πανάγου.

Πηγή: sportsioannina