ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΠΑΛΑ
FootbsllPro.GR | Αθλητικά και Ποδοσφαιρικά Παπούτσια, Ρούχα και Αξεσουάρ

ΑΡΘΡΑ Γ ΕΘΝΙΚΗΣ

Πανιώνιος: Φιλική ήττα από τον Ολυμπιακό Β’

Φιλική ήττα με 1-0 από τον Ολυμπιακό Β’ γνώρισε ο Πανιώνιος στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δυο ομάδων

Στο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά, με τον Σταματόπουλο να λέει “όχι” σε 2-3 καλά σουτ των παικτών του Ολυμπιακού.

Μέρα το 25′ ο Πανιώνιος ανέβασε την απόδοση του και δημιούργησε αρκετές καλές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ. Αρχικά, ο Σταμάτης δεν μπόρεσε να σκοράρει και εν συνεχεία το πολύ καλό σουτ του Μούντριχα σταμάτησε στο δεξί κάθετο δοκάρι του Καραγύργη.

Στο δεύτερο μέρος, ο Πανιώνιος ήταν η ομάδα που μπήκε καλά και στο 57′ το δυνατό σουτ του Δρίτσα έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Καραγύργης.

Στο 65′,όμως, οι γηπεδούχοι βγήκαν γρήγορα στην επίθεση, βρήκαν κενούς χώρους και με ωραίο πλασέ του Ξενιτίδη άνοιξαν το σκορ.

Στα επόμενα λεπτά έπεσε ο ρυθμός, οι αλλαγές ήταν πολλές και το 1-0 εμεινε έως το φινάλε.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Καραγύργης, Μπακαλιάνης, Ξενιτίδης, Βοΐλης, Ντόι, Νίκολιτς, Τσέλιος, Μπα, Αποστολόπουλος, Σαπουντζής, Καλογερόπουλος.

Επαιξαν και οι: Πίνακάς, Κίτσος, Γκαλιάνι, Κινκουε, Μαυρούδης, Γκαλιάνι, Λίνδος.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Σταματόπουλος, Λάμψιας, Ζάχι, Κοντοές, Ζούλιας, Γροντής, Μπρέγκου, Μούντριχας, Δρίτσας, Ξυγκόρος, Σταμάτης.

Έπαιξαν και οι: Κραβαρίτης, Νταλακούρας, Διονέλλης, Καλομοίρης, Αργυρίου, Λιούμης, Σπάρταλης, Τσέργα.

Πηγή:Panionianea.gr

Ειδήσεις σήμερα για την Super League 2, τη Γ’ Εθνική και την ΕΠΟ στη Mikriliga.com

Κύπελλο – 3η φάση: «Λυτρωτής» Ρουγκαλάς και πρόκριση για Διαγόρα!

ΑΕΛ: «Πρωτοφανές γεγονός στην ιστορία της ομάδας!»

Αυτή θα είναι η δεύτερη εμφάνιση του Ηρακλή στη Super League 2 (pic)

Παναιγιάλειος: Μένει ο Τοκάμ, φέρνει και ξένο επιθετικό – Φιλικό με Αστέρα Βάρης