ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΠΑΛΑ
LigaSport | Το μεγαλύτερο ποδοσφαιρικό ηλεκτρονικό κατάστημα

ΑΡΘΡΑ Γ ΕΘΝΙΚΗΣ

Με Περιάλη την πρόκριση ο Πανθηραϊκός για την 3η φάση!

Το γκολ του Περιάλη στο 73′ έδωσε το εισιτήριο της πρόκρισης στον Πανθηραϊκό, ο οποίος νίκησε με 1-0 την ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ και θα βρίσκεται στην κλήρωση της Δευτέρας για την 3η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας!

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

1’ Πρώτη απειλή στην περιοχή της ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ με ένα γέμισμα, ο Χρ. Παληγεώργος με το στήθος γυρίζει τη μπάλα προς τον Βλαχάκη, η οποία κατευθύνεται προς την εστία και ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων αποκρούει με αυτοθυσία.
19’ Γύρισμα του Χρ. Παληγεώργου, ο Κορέτα δεν προλαβαίνει και η μπάλα φεύγει άουτ.
27’ Εκτέλεση κόρνερ από τον Λούκα, ο Βαλαβανόπουλος δεν προλαβαίνει να κάνει το πλασέ όπως θα ήθελε, άουτ.
38’ Μακρινό σουτ του Κορέτα, η μπάλα φεύγει έξω από το δεξί δοκάρι του Βλαχάκη.
42’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Γεωργούλη, η μπάλα κοντράρει σε παίκτη του Πανθηραϊκού και καταλήγει κόρνερ.
43’ Ο Βαλαβανόπουλος σουτάρει από μακριά, ο Βλαχάκης βρίσκει λίγο τη μπάλα η οποία καταλήγει σε κόρνερ.
46’ Ο Βαλαβανόπουλος βρίσκεται αμαρκάριστος από τα όρια της περιοχής, σουτάρει, η μπάλα περνά πάνω από τα δοκάρια της εστίας του Βλαχάκη.
63’ Επικίνδυνη σέντρα μέσα στην περιοχή από τον Τσόπελα, η μπάλα φεύγει έξω από τα δοκάρια του Βλαχάκη.
65’ Ο Βαλαβανόπουλος βρίσκεται ξανά αμαρκάριστος εκτός περιοχής, σουτάρει και η μπάλα περνά ψηλά.
72’ Εκτέλεση φάουλ από τον Χρ. Παληγεώργο, η κεφαλιά του Βεστάκη περνά άουτ.
73’ (1-0) Ο Περιάλης δέχεται τη μπάλα στην περιοχή του ΣΥΝΚΑ και παρότι έχει δυο αντιπάλους, καταφέρνει να πλασάρει, ο Βλαχάκης εκτινάσσεται και αποκρούει, αλλά η μπάλα φτάνει ξανά στον Περιάλη, που σκοράρει με δεύτερη προσπάθεια.

Διαιτητής: Μπαλαχούτης (Πειραιά). Βοηθοί: Κοτζαμανίδης – Καρακελές (Πειραιά)

Κίτρινες κάρτες: Μποτωνάκης (64’), Μαζιώτης (67’), Πάγκαλος (85’), Τσόπελας (88’)

Πανθηραϊκός (Γιάννης Σιλεβίστας): Ζωντός, Τσόπελας, Χούσα, Μπιρμπίλι, Γ. Παληγεώργος, Λούκα, Παπασάββας, Λαμπρόπουλος, Κορέτα (87’ Νομικός), Κόντι (58’ Περιάλης), Βαλαβανόπουλος (90’ Μαναριώτης)

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ (Αστέριος Θέμελης): Βλαχάκης, Χρ. Παληγεώργος, Μωϋσίδης, Γεωργούλης, Κόλα (74’ Σινγκ), Μποτωνάκης, Ιμέρι (58’ Βεστάκης), Μαζιώτης, Πάγκαλος, Τσίτας, Νικόλτσης (18’ λ.τρ. Βαρδάκης).

Πηγή-φωτό: athlitiko