ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΠΑΛΑ
LigaSport | Το μεγαλύτερο ποδοσφαιρικό ηλεκτρονικό κατάστημα

ΑΡΘΡΑ Γ ΕΘΝΙΚΗΣ

H κλήρωση της Γ’ Εθνικής 2019-2020 – Όλο το πρόγραμμα

Η mikriliga.com σας μετέφερε LIVE από την ΕΠΟ την κλήρωση των ομίλων της Γ’Εθνικής.

Κλήρωση Γ’ Εθνική 2019-2020: Η mikriliga.com σας μετέφερε LIVE από την ΕΠΟ την κλήρωση των ομίλων της Γ’Εθνικής.

Η mikriliga.com, πιστή στο ραντεβού της όπως κάθε σεζόν, κάλυψε λεπτό προς λεπτό την κλήρωση των ομίλων της Γ’ Εθνικής 2019-2020.

Το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει στις 22 Σεπτεμβρίου, ενώ μετά τις 29 Μαρτίου θα αρχίσουν τα μπαράζ΄. Για τα Χριστούγεννα προγραμματίστηκε ρεπό δύο εβδομάδων.

Η πρεμιέρα των ομίλων της Γ’ Εθνικής

1ος ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική

Δόξα Κάτω Καμήλας-Απόλλων Παραλιμνίου
Αετός Ορφανού-Ένωση Άνθειας Αλεξανδρούπολης
Κεραυνός Πέρνης-Άρης Αβάτου
Ηρακλής Ζυγού-Πανσερραϊκός
Πανδραμαϊκός-Νέστος Χρυσούπολης
Δόξα Θεολόγου-Ορφέας Ξάνθης

Ρεπό: Κιλκισιακός

*Μετά την αποχώρηση του Ιάσμου, ο 1ος όμιλος έμεινε με 13 ομάδες

2ος ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική

ΑΟ Σειρήνα-Αλμωπός Αριδαίας
ΑΣ Γιαννιτσά-Μακεδονικός
ΠΑΣ Φλώρινα-Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων
Νίκη Αγκαθιάς-Νέος ΠΟ Νέα Καλλικράτεια
Θερμαϊκός Θέρμης-Εδεσσαϊκός
Αστραπή Μεσοποταμιάς-Αγροτικός Αστέρας
Θύελλα Σαρακήνων-Άρης Παλαιοχωρίου

Ρεπό: Ποσειδώνας Μηχανιώνας

3ος ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική

ΑΣ Μετέωρα-Διαγόρας Στεφανοβικείου
ΑΠΟ Αταλάντη-ΑΟ Ποταμιάς
ΑΕ Καρίτσας-Δίας Διου
Διγενής Νεοχωρίου-ΑΟ Σελλάνων
Ατρόμητος Παλαμά-ΓΣ Αλμυρός
Θησέας Αγριάς-Πιερικός
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Ηρακλής Λάρισας

4ος ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική

Τηλυκράτης-ΑΟ Ανατολής
Θιναλιακός-Μακεδονικός Φούφα
Απόλλων Ευπαλίου-ΑΕ Λευκίμης
ΑΕΠ Καραγγιανίων-ΑΕ Μεσολογγίου
ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου-Σούλι Παραμυθιάς
ΠΑΣ Πρέβεζα-Ναυπακτιακός Αστέρας
Αναγέννηση Άρτας-Αστέρας Ιτέας

5ος ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική

Άγιος Ιερόθεος-ΑΣ Άνω Μεράς
Ακράτητος-Κηφισιά
Εθνικός-Φωστήρας
ΑΕ Μοσχάτου-Πανθηραϊκός
Θύελλα Καμαρίου-Ερμής Κορυδαλλού
Ηλυσιακός-Καλλιθέα
Κερατσίνι- Άγιοι Ανάργυροι

6ος ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική

Παλληνιακός-Ρόδος
Παναρκαδικός-Κόρινθος 2006
Νέα Αρτάκη-ΑΟ Υπάτου
ΠΑΣ Κιθαιρών-Θύελλα Ραφήνας
Αχαρναϊκός-ΑΕΚ Τρίπολης
Αήττητος Σπάτων-Μαρκό

Ρεπό: Αιολικός

7ος ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική

ΠΣ η Σπάρτη-ΠΑΟ Βάρδας
Διαγόρας Βραχνέικων-ΑΟ Τσιβιλή
Αστέρας Βλαχιώτη-ΑΟ Διαβολιτσίου
Ολυμπιακός Ζαχάρως-Παναργειακός
Ναύπλιο 2017-Θύελλα Πατρών
ΑΕ Ερμιονίδας-Πανγυθεατικός
Ζάκυνθος-Πανηλειακός

8ος ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική

ΠΟ Ατσαλένιου-Επισκοπή
Πανακρωτηριακός-Ηρόδοτος
Γιούχτας-Άγιος Νικόλαος
Ρεθυμνιακός-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

Ρεπό: Πόρος

ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ Η ΚΛΗΡΩΣΗ: 

10:40 Γεμίζει σιγά σιγά το Πάρκο Γουδή και στα γραφεία της ΕΠΟ υπάρχει γκρίνια για τον καταρτισμό των ομίλων

10:54 Οριστικό: Το πρωτάθλημα ξεκινά 22 Σεπτεμβρίου!

11:03 Βγήκαν ήδη οι αγωνιστικές των ομίλων  

11:05 Από τις 29 Μαρτίου και μετά αρχίζουν τα μπαράζ. Ρεπό 2 εβδομάδες τα Χριστούγεννα.

11:11  Ο εκπρόσωπος του Κερατσινίου κ. Χατζηαντωνίου εξέφρασε παράπονα για τον παραγκωνισμό της Γ´ Εθνικής και γενικά του ποδοσφαίρου της Αθήνας και του Πειραιά: «2000 πήρα πέρυσι από την ΕΠΟ για τις μετακινήσεις».

11:20 Η πρεμιέρα των ομίλων της Γ’ Εθνικής

1ος ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική

Δόξα Κάτω Καμήλας-Απόλλων Παραλιμνίου
Αετός Ορφανού-Ένωση Άνθειας Αλεξανδρούπολης
Κεραυνός Πέρνης-Άρης Αβάτου
Ηρακλής Ζυγού-Πανσερραϊκός
Πανδραμαϊκός-Νέστος Χρυσούπολης
Δόξα Θεολόγου-Ορφέας Ξάνθη

Ρεπό: Κιλκισιακός

2ος ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική

ΑΟ Σειρήνα-Αλμωπός Αριδαίας
ΑΣ Γιαννιτσά-Μακεδονικός
ΠΑΣ Φλώρινα-Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων
Νίκη Αγκαθιάς-Νέος ΠΟ Νέα Καλλικράτεια
Θερμαϊκός Θέρμης-Εδεσσαϊκός
Αστραπή Μεσοποταμιάς-Αγροτικός Αστέρας
Θύελλα Σαρακήνων-Άρης Παλαιοχωρίου

3ος ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική

ΑΣ Μετέωρα-Διαγόρας Στεφανοβικείου
ΑΠΟ Αταλάντη-ΑΟ Ποταμιάς
ΑΕ Καρίτσας-Δίας Διου
Διγενής Νεοχωρίου-ΑΟ Σελλάνων
Ατρόμητος Παλαμά-ΓΣ Αλμυρός
Θησέας Αγριάς-Πιερικός
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Ηρακλής Λάρισας

4ος ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική

Τηλυκράτης-ΑΟ Ανατολής
Θιναλιακός-Μακεδονικός Φούφα
Απόλλων Ευπαλίου-ΑΕ Λευκίμης
ΑΕΠ Καραγγιανίων-ΑΕ Μεσολογγίου
ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου-Σούλι Παραμυθιάς
ΠΑΣ Πρέβεζα-Ναυπακτιακός Αστέρας
Αναγέννηση Άρτας-Αστέρας Ιτέας

5ος ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική

Άγιος Ιερόθεος-ΑΣ Άνω Μεράς
Ακράτητος-Κηφισιά
Εθνικός-Φωστήρας
ΑΕ Μοσχάτου-Πανθηραϊκός
Θύελλα Καμαρίου-Ερμής Κορυδαλλού
Ηλυσιακός-Καλλιθέα
Κερατσίνι- Άγιοι Ανάργυροι

6ος ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική

Παλληνιακός-Ρόδος
Παναρκαδικός-Κόρινθος 2006
Νέα Αρτάκη-ΑΟ Υπάτου
ΠΑΣ Κιθαιρών-Θύελλα Ραφήνας
Αχαρναϊκός-ΑΕΚ Τρίπολης
Αήττητος Σπάτων-Μαρκό

Ρεπό: Αιολικός

7ος ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική

ΠΣ η Σπάρτη-ΠΑΟ Βάρδας
Διαγόρας Βραχνέικων-ΑΟ Τσιβιλή
Αστέρας Βλαχιώτη-ΑΟ Διαβολιτσίου
Ολυμπιακός Ζαχάρως-Παναργειακός
Ναύπλιο 2017-Θύελλα Πατρών
ΑΕ Ερμιονίδας-Πανγυθεατικός
Ζάκυνθος-Πανηλειακός

8ος ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική

ΠΟ Ατσαλένιου-Επισκοπή
Πανακρωτηριακός-Ηρόδοτος
Γιούχτας-Άγιος Νικόλαος
Ρεθυμνιακός-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

Ρεπό: Πόρος

Όσα πρέπει να ξέρετε: 

Πόσοι ανεβαίνουν – Τι ισχύει με την άνοδο

Πως θα διεξαχθεί Κρητικός όμιλος

Οι προβιβασμοί από ΕΠΣ τη σεζόν 2020-2021

Ο καταρτισμός των ομίλων της Γ’ Εθνικής 2019-2020

ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΑΣ

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.

Facebook

Πυράκανθος | Κάρβουνα, Μπρικέτες, Πέλλετ, Υγραέριο, Καυσόξυλα, Προσάναμμα

ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ


Advertisement

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΡΘΡΑ Γ ΕΘΝΙΚΗΣ