Καλές ειδήσεις έλαβε ο Τόλης Τερζής, καθώς οι Τάτος και Κάνιας επανήλθαν στις προπονήσεις και τέθηκαν στη διάθεση του για τον αγώνα του Σαββάτου με τον Ολυμπιακό Β.
Τάτος και Κάνιας μπήκαν στο πρόγραμμα προπόνησης με τους συμπαίκτες τους και τέθηκαν στη διάθεση του Απόστολου Τερζή για τον αγώνα της Καλαμάτας με τον Ολυμπιακό Β που θα γίνει το Σάββατο στις 15.00 στο γήπεδο της Παραλίας. Για το συγκεκριμένο ματς διαθέσιμοι είναι και οι Αρίμπας και Μπαράλες που εξέτισαν ποινή μιας αγωνιστικής.
Η ομάδα μετά το χθεσινό ρεπό προπονήθηκε σήμερα και οι ποδοσφαιριστές θέλουν να αφήσουν πίσω τον αγώνα στην Ρόδο με τον Διαγόρα και να κάνουν ένα νικηφόρο ντεμαράζ στα τελευταία τρία ματς της κανονικής περιόδου ώστε να πλησιάσουν στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.