Ο Ηρακλής θέλει να συνεχίσει στις νίκες στην πρεμιέρα του στη νέα έδρα του κόντρα στην ΑΕΚ Β
Όπως και το γήπεδο της Χαλάστρας έτσι και ο Περικλής Αμανατίδης θα κάνει ντεμπούτο στον πάγκο του Ηρακλή.
Ο νέος κόουτς, Περικλής Αμανατίδης, δεν είχε τον χρόνο σύμμαχό του ώστε να μπορέσει ν’ αλλάξει πολλά πράγματα, όμως στις 3 προπονήσεις που έκανε με την ομάδα, είχε την ευκαιρία να αξιολογήσει το έμψυχο δυναμικό και να καταστρώσει τα πλάνα του ώστε η ομάδα να παρουσιάσει ένα καλό πρόσωπο, με καλή αγωνιστική παρουσία που θα συνδυαστεί φυσικά και με το ανάλογο αποτέλεσμα.
Όσον αφορά το πρόγραμμα της τελευταίας προπόνησης για την αυριανή δύσκολη αναμέτρηση, αφού πρώτα έγινε η προθέρμανση, στη συνέχεια έγινε το λεγόμενο “κορόιδο”, η άσκηση 5 εναντίον 2, έπειτα οι παίκτες έκαναν ταχύτητες και ακολούθησε παιχνίδι τακτικής. Το τεχνικό επιτελείο μάλιστα, έδωσε ιδιαίτερη βαρύτητα στα τελειώματα των φάσεων, όπως επίσης και στα χτυπήματα φάουλ και κόρνερ, τόσο σε φάση άμυνας, όσο και επίθεσης.
Η αποστολή του Ηρακλή: