ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΠΑΛΑ
Super League 2 | Football League

ΑΡΘΡΑ Γ ΕΘΝΙΚΗΣ

«Έσπασε» το αήττητο της Αγκαθιάς!

Την πρώτη της ήττα σε επίσημο παιχνίδι την φετινή περίοδο γνώρισε η Αγκαθιά χάνοντας εκτός έδρας από το Μακροχώρι με 1-0.

Με ένα γκολ του Χολέβα στο 80΄το Μακροχώρι πήρε τη νίκη με 1-0 στην έδρα του από την Αγκαθιά, την οποία υποχρέωσε στην πρώτη της ήττα σε επίσημο παιχνίδι την φετινή περίοδο.Έτσι οι νικητές βλέπουν με καλύτερες προυποθέσεις τον επαναληπτικό στην έδρα της αντιπάλου τους σε 15 μέρες.

Ο αγώνας που έγινε σε ένα βαρύ τερέν, ήταν μοιρασμένος, με τους φιλοξενούμενους να αγωνίζονται με κάποιες εφεδρείες, ενώ ο Σταύρος Κωστογλίδης στην επανάληψη, πήγε να διορθώσει την εικόνα του πρώτου μέρους της ομάδας του, ρίχνοντας στο παιχνίδι τρεις βασικούς, όμως αυτή δεν απέφυγε την ήττα.

Οι συνθέσεις

ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ: Θεοδοσιάδης, ημητριάδης, Ηλιάδης, Τσολακίδης, Δαλιγκάρος, Τσακαλίδης, Τσιάμπας, Πίκος (91΄Δημούλας), Λιλιόπουλος (88΄Βύζας), Γκιλιόπουλος (75΄Ψάλτης Ν.), Βοργιαζίδης (65΄Χολέβας).

ΑΓΚΑΘΙΑ: Διακόπουλος, Ρογγότης, Γιανόπουλος, Κασαπίδης (46΄Προβατίδης). Σακαλής, Σιούκας, Πέτκος (46΄Ζαρογιάννης), Μούδιος, Κίτσας Ευγ., Πατσιαβούρας, Ηλιάδης (46΄Χατζόπουλος).

Πηγή: kerkidasport