ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΠΑΛΑ
Super League 2 | Football League

ΑΡΘΡΑ SUPER LEAGUE 2

Εργοτέλης: Στα τελευταία λεπτά «λύγισε» τον Αλμυρό (2-0)

Νίκη με 2-0 για τον Εργοτέλη επί του Αλμυρού σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας που πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό στάδιο Αγίου Νικολάου.

Στα τελευταία λεπτά σημειώθηκαν και τα δύο τέρματα που έκριναν την αναμέτρηση. Στο 86′ ο Μπουρσέλης (που είχε περάσει λίγο νωρίτερα ως αλλαγή) εκτέλεσε κόρνερ με τη μπάλα να βρίσκει σε σώμα αμυνομένου και να καταλήγει στα δίχτυα ανοίγοντας το σκορ (1-0).

Στο 90ο λεπτό ο Κωστανάσιος με δυνατό γυριστό σουτ εντός περιοχής διαμόρφωσε το τελικό 2-0. Παιχνίδι κέντρου χωρίς φάσεις στο πρώτο ημίχρονο, καλύτερο ματς στην επανάληψη.

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Τζελέπης, Σαρρής (72′ Θεοδωράκης), Μαζουλουξής, Neral, Λούσι (80′ Κacurri), Πέϊος, Τσέλιος, Appi (76′ Μπουρσέλης), Μανουσάκης (72′ Μπουτσάκης), Κωστανάσιος, Πατρινός.

Αλμυρός (Κώστας Κιάσσος): Χανιωτάκης, Γενιτσαρίδης, Γιαλούσης, Δαμιανάκης, Κουγιουμτζής, Garret, Leon (70′ Gonzalo) Ζέλιος, Μωραΐτης, Χαϊντίνι (70′ Matias), Τοπουζης (32′ Αζίζι).