ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΠΑΛΑ
Super League 2 | Football League

Απόλλων Λάρισας

Απόλλων Λάρισας: Προσωρινά εξάδα… και περιμένει

Πετυχημένο πέρασμα για τον Απόλλωνα Λάρισας το απόγευμα της Παρασκευής ο οποίος επιβλήθηκε με σκορ 0-3 του Απόλλωνα Πόντου, στο γήπεδο της Νέας Ευκαρπίας στο πρώτο χρονικά ματς της 19ης αγωνιστικής της Super League 2.

Η ομάδα της Λάρισας μετά από ένα πρώτο ημίχρονο με πλήρη υπεροχή αλλά χωρίς τέρματα βρήκε τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα στα μισά του δευτέρου 45λεπτου και έτσι το έργο της έγινε ακόμα πιο εύκολο, πριν φτάσει στο τελικό 0-3.

Ο Απόλλων Λάρισας σημείωσε την ένατη φετινή του νίκη και ανέβηκε στους 30 πόντους και είναι στην πρώτη εξάδα αυτή τη στιγμή, αλλά με ένα ματς περισσότερο.

Από την άλλη οι Πόντιοι υπέστησαν τη 16η ήττα τους και παραμένουν με -3 στο βυθό.

Το παιχνίδι δεν αντέχει σε κριτική παρότι για 67 λεπτά ο Απόλλων Λάρισας δεν έβρισκε το δρόμο προς τα δίχτυα.

Επιθετικός μονόλογος για τους “κυανόλευκους” απέναντι σε μία ομάδα που προσπαθούσε με νύχια και με δόντια να κρατήσει το μηδέν.

Πηγή: CrimsonScorer