ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΠΑΛΑ
FootbsllPro.GR | Αθλητικά και Ποδοσφαιρικά Παπούτσια, Ρούχα και Αξεσουάρ

Video

Απίθανη ανατροπή στην Κύπρο: – Έχανε 1-0 μέχρι το 93′ και γύρισε το παιχνίδι! (video)

Μυθική ανατροπή από την Ομόνοια που σκόραρε δύο φορές στις καθυστερήσεις.

Με μία τρομερή ανατροπή η Ομόνοια κατάφερε να πετύχει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, επικρατώντας στην Λευκωσία με 2-1 της Δόξας Κατωκοπιάς, στο προτελευταίο χρονικά ματς της 3ης αγωνιστικής.

Μέχρι το τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων οι φιλοξενούμενοι προηγούνταν με 1-0, χάρις στο γκολ του Άβτο στο 72΄, ωστόσο, η ομάδα του Μπεργκ ισοφάρισε στο 93′ με πέναλτι του Ντούρις κι αφού η Δόξα έχασε μετά το 1-1 δύο σπουδαίες ευκαιρίες για να προηγηθεί ξανά, στο 97′ ο Λέσιακ με τρομερό πλασέ έφερε τα πάνω κάτω κι έδωσε το απίστευτο «τρίποντο» στην Ομόνοια.