Super League 2 | Football League

ΑΡΘΡΑ Γ ΕΘΝΙΚΗΣ

ΑΟ Υπάτου: Αναποτελεσματικός και…ισοπαλία με Αταλάντη

Πολύ καλά δείγματα γραφής από τον ΑΟ Υπάτου στο φιλικό με την Αταλάντη

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο ΑΟ Υπάτου απέναντι στην Αταλάντη, στη φιλική αναμέτρηση που έλαβε χώρα μεταξύ τους στη Θήβα, με το τελικό σκορ να γράφει 1-1.

Κατά γενική ομολογία, οι γηπεδούχοι ήταν πιο απειλητικοί και είχαν την κατοχή αλλά και τις ευκαιρίες.

Στο α’ μέρος, οι παίκτες του Παναγιώτη Τζαναβάρα είχαν τα ηνία, δημιούργησαν ευκαιρίες και βρήκαν δίχτυα στο 26ο λεπτό.

Πιο συγκεκριμένα,  Ζυγκερίδης βγήκε ωραία από δεξιά, έδωσε στον Σπηλιώτη πάσα “πάρε-βάλε” και κάπως έτσι ο ΑΟ Υπάτου μπήκε μπροστά στο σκορ (1-0)!

Η πίεση της ομάδας του Υπάτου συνεχίστηκε, χωρίς ουσία όμως, καθώς οι ευκαιρίες που δημιούργησαν δεν μετουσιώθηκαν σε γκολ.

Στη συνέχεια, στο 70ο λεπτό της αναμέτρησης, έπειτα από ένα λάθος στην άμυνα, η Αταλάντη έκλεψε τη μπάλα και ο Τριανταφυλλόπουλος έφερε το παιχνίδι στα ίσια, κόντρα στη ροή του ματς (1-1)!

Το σκορ παρέμεινε έτσι ως το τέλος, με τους προπονητές των δύο ομάδων να βγάζουν χρήσιμα συμπεράσματα.

ΑΟ ΥΠΑΤΟΥ: Καρακίτσος, Ζαρντίμ, Κατσέλης, Βέρτζος, Παπαδόπουλος, Μακροστέργιος, Χατζηδημητρίου, Μπέλιτς, Ζυγκερίδης, Καράϊ, Σπηλιώτης

Αγωνίστηκαν και οι: Σπανός, Νιφορόπουλος, Βλυσσίδης, Ευθυμίου, Γκαβίμ, Γερογιάννης