ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΠΑΛΑ
Super League 2 | Football League

Αλμωπός Αριδαίας

Αλμωπός Αριδαίας – Πιερικός: Τριάρα με «όργια» Χαντζάρα!

Ο Χαντζάρας σκόραρε δυο φορές και έδωσε και μια ασίστ και ο Αλμωπός Αριδαίας επικράτησε 3-1 εντός έδρας του Πιερικού.

Στις νίκες επέστρεψε μετά από δυο ήττες και μια ισοπαλία ο Αλμωπός Αριδαίας, ο οποίος με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Χαντζάρα που σημείωσε δυο γκολ και μια ασίστ επικράτησε 3-1 εντός έδρας του Πιερικού.

Πλέον με αυτή τη νίκη ο Αλμωπός Αριδαίας έφτασε τους εννια βαθμούς, ενώ ο Πιερικός έμεινε στους 14.

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης όταν μετά από πάσα του Κουρουπή στον Χαντζάρα αυτός με σουτ έκανε το 1-0.

Ο ίδιος παίκτης σκόραρε στο 46ο λεπτό της αναμέτρησης όταν μετά από λάθος πάσα του τερματοφύλακα Τζήμα ο Μάνιος έδωσε στο Χαντζάρα ο οποίος με ωραίο πλασέ έγραψε το 2-0.

Το 3-0 έγραψε στο 63ο λεπτό της αναμέτρησης ο Μάνιος, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Χαντζάρα και έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη.

Το μόνο που κατέφερε ο Πιερικός ήταν να μειώσει στο 87ο λεπτό με αυτογκόλ του Μεντή σε 3-1.

Αλμωπός Αριδαίας (Τυριακίδης): Μένιος, Βενέτης (90′ Μουτζούρης), Κουρούπης, Μάνιος (81′ Γκέσιος), Ρογγότης, Μανίσογλου (73′ Μεντής), Έππας, Ασλαμπάνογλου, Κολτσίδας, Πέττας (81′ Τούφας), Χαντζάρας (73′ Αμαραντίδης).

Πιερικός (Παναγιώτου – Θεοδοσιάδης): Τζήμας, Τακίδης (46′ Τοπαλίδης), Γιαλαμίδης, Κανταρτζής, Μακρής (70′ Τουλίκας), Δεμηρτζόγλου, Χαρτσιάς (70′ Κουκοδήμος), Ίτσιος, Ιντζόγλου, Κυβελίδης (46′ Ντόσης), Παπαδόπουλος (14′ λ.τ Μηλιώτης).