ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΠΑΛΑ
LigaSport | Το μεγαλύτερο ποδοσφαιρικό ηλεκτρονικό κατάστημα

ΝΕΟΙ FL – ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Πλατανιάς: Με “7άρα” η πρώτη νίκη για την Κ19

Με νίκη στέφθηκε η επίσκεψη στην Σπάρτη για την Κ19 του Πλατανιά. Το συγκρότημα του Γιώργου Κόλτζου επικράτησε με το ευρύ 7-0 της τοπικής ομάδας στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Φούτμπολ Λιγκ.

Ο Πλατανιάς φτάνει έτσι τους 4 βαθμούς, καθώς στην πρεμιέρα ξεκίνησε με την ισοπαλία με σκορ 1-1 απέναντι στον Ηρόδοτο.

Τα γκολ για τον Πλατανιά, που βρέθηκε να κερδίζει με 2-0 στο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη σημείωσε άλλα 5 τέρματα, πέτυχαν από δύο οι Τσακμάκης και Δρικάκης ενώ από ένα σημείωσαν οι Λάμτσε, Γιακουμάκης και Πελτέκης.

Η σύνθεση του Πλατανιά ήταν η εξής: Ανωμεριανάκης, Μαρκαντωνάκης (70′ Παρασκάκης), Κατσαρός, Νιαυραδάκης, Λάμτσε, Στεφανίδης, Αλιφιεράκης (65′ Σπάχης), Τσακμάκης (80′ Πλανάκης), Δρικάκης (80′ Γιακουμάκης), Αμαραντίδης, Πελτέκης

ΠΗΓΗ: athlitiko