ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΠΑΛΑ
FootbsllPro.GR | Αθλητικά και Ποδοσφαιρικά Παπούτσια, Ρούχα και Αξεσουάρ

ΑΡΘΡΑ Γ ΕΘΝΙΚΗΣ

Πρόκριση για τον Αστέρα Ιτέας!

Στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ελλάδας προκρίθηκε σήμερα ο Αστέρας Ιτέας.

Στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ελλάδας προκρίθηκε σήμερα (25/4) ο Αστέρας Ιτέας. Η ομάδα της Φωκίδας νίκησε τον κυπελλούχο Λάρισας, Οικονόμο Τσαριτσάνης με 2-0 εντός έδρας για τη 2η αγωνιστική του 4ου ομίλου και συνεχίζει στο θεσμό.

Η ομάδα του Κώστα Λίβα ήταν καλύτερη, ειδικά στο 2ο ημίχρονο. Το σκορ άνοιξε στις καθυστερήσεις του 1ου ημιχρόνου ο Αρκουμάνης. Το τελικό 2-0 διαμόρφωσε επίσης στις καθυστερήσεις του ματς ο Γεωργουσόπουλος.

Στο 18΄ οι Θεσσαλοί είχαν μεγάλη ευκαιρία να προηγηθούν, όμως ο Χάμος έστειλε την μπάλα άουτ σε εκτέλεση πέναλτι.

Πηγή: starsports