ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΠΑΛΑ

ΑΡΘΡΑ SUPER LEAGUE 2 - ΝΟΤΟΣ

Άρης: Έχει πάρει συνολικά έντεκα βαθμούς μετά το 85′!

Οι επιδόσεις των «κιτρινόμαυρων» στα τελευταία λεπτά των αγώνων είναι εντυπωσιακές και καταδεικνύουν τα ψυχικά αποθέματα και το «μέταλλο» της ομάδας.

Συγκεκριμένα ο ασυμβίβαστος Αρης του Δημήτρη Σπανού έχει πετύχει 11 γκολ από το 85′ και μετά κατακτώντας ισάριθμους βαθμούς.

Πώς προκύπτει αυτό; Σε πέντε περιπτώσεις επιτεύχθηκε στα τελευταία λεπτά το γκολ της νίκης. Στα Τρίκαλα διαμόρφωσε στο 90′ το 0-1 ο Μπάμπης Παυλίδης (+2 βαθμοί, αφού πήρε τρίποντο αντί για τον πόντο), στο Παγκρήτιο με τον Εργοτέλη πέτυχε το 2-3 στο 88′ ο Βαγγέλης Πλατέλλας (+2), στη Βέροια σημείωσε το 0-1 στο 89′ ο Γιάννης Πασάς (+2), στις Σέρρες διαμόρφωσαν το 1-3 στο 89′ ο Δημήτρης Διαμαντόπουλος και στο 90+4′ ο Μανώλης Τζανακάκης (+2), στην Πάτρα ισοφάρισε 1-1 στο 88′ ο Μάρκος Ντούνης (+1) και στα Χανιά πέτυχε το 2-3 στο 85′ ο Γιάννης Πασάς (+2).

Τα υπόλοιπα γκολ που επιτεύχθηκαν από το 85′ και μετά, αλλά δεν καθόρισαν το αποτέλεσμα σημειώθηκαν από τον Κενάν Μπαργκάν στο 5-0 επί του Αιγινιακού (90+3′), τον Δημήτρη Διαμαντόπουλο στο 0-2 με τον Απόλλωνα Λάρισας (90′), τον Λούκα Μιλούνοβιτς στο 3-0 με την Αναγέννηση Καρδίτσας (90+2′) και τον Αγγελο Χαντί στο 3-0 με τον Εργοτέλη (90+5′).

Πηγή: pressaris