Πήρε την πρόκριση στα πέναλτι! (v)

Δημοσιεύθηκε: 6 Δεκεμβρίου 2017

Ένα συγκλονιστικό παιχνίδι είχαν την τύχη να παρακολουθήσουν όσοι βρεθήκαν στο δημοτικό στάδιο Νάουσας για τον επαναληπτικό αγώνα κυπέλλου του Φ.Α.Σ Νάουσα με τον Φίλιππο Αλεξάνδρειας.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν κερδίσει στο πρώτο παιχνίδι με 2-1 και σήμερα κατάφεραν να πάρουν την πρόκριση στην διαδικασία των πέναλτι. Η ομάδα της Νάουσας κατάφερε να ισοφαρίσει τις διπλές αναμετρήσεις στο 89ο λεπτό με goal του Δίντση και να στείλει το παιχνίδι στην παράταση.

Στο 93ο λεπτό η ομάδα του Φιλίππου Αλεξάνδρειας πήρε προβάδισμα στο σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σκοπελίτη στο 93ο λεπτό.

Στο 110ο λεπτό ο Μαντώς σημάδεψε το δοκάρι, ενώ την λύτρωση για τη Νάουσα έδωσε ο Καψάλης στο 111ο λεπτό.

Οι δυο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες στην παράταση και πήγαν στην ψυχοφθόρα διαδικασία των πέναλτι.

Η ομάδα της Αλεξάνδρειας αποδείχθηκε ψυχραιμότερη και κατάφερε να κερδίσει με 2-4 και να πανηγυρίσει την πρόκριση.

Για την Αλεξάνδρεια σκόραραν οι Κωτσόπουλος, Κουμπουλά, Μυλωνάς, Σκοπελίτης ενώ το άστοχο ήταν το πέναλτι του Καρατζόγλου.

Για τον Φ.Α.Σ σκόραραν οι Ντινόπουλος, Μαντώς, ενώ άστοχοι ήταν οι Κερμανίδης, Δίντσης