Νίκη με ανατροπή για τον Αγροτικό Αστέρα!

Δημοσιεύθηκε: 23 Οκτωβρίου 2017

Μια σπουδαία νίκη πανηγύρισε ο Αγροτικός Αστέρας στο «Δημήτρης Κοντικάκης» με αντίπαλο τον Εδεσσαϊκό στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Με όπλο το πάθος των παικτών αλλά και την ώθηση που είχε από τον κόσμο της ομάδας, ο Αγροτικός Αστέρας νίκησε με 4-3 την ομάδα της Έδεσσας.

Οι δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο δεν σημείωσαν κάποια αξιόλογη ευκαιρία, όμως ο Εδεσσαϊκός κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους με το διαγώνιο σουτ του Καράμπελα. Στην επανάληψη, το παιχνίδι δεν είχε την εικόνα του πρώτου ημιχρόνου μιας και θύμισε… «ροντέο».

Ο Γιώργος Φοιρός όπως και στο προηγούμενο παιχνίδι με τον Φίλιππο Αλεξάνδρειας πραγματοποίησε δύο αλλαγές με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου με σκοπό να διεκδικήσει κάτι παραπάνω από το παιχνίδι. Η ομάδα της Έδεσσας όμως ήταν αυτη που διπλασίασε τα τέρματά της στο 62ο λεπτό με τον Ταουσιάνη.

Ο Αγροτικός Αστέρας όμως αντέδρασε γρήγορα καθώς τρία λεπτά αργότερα κατάφερε να μειώσει σε 2-1 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Προβατίδη. Ο Εδεσσαϊκός πήρε γι ακόμα μια φορά «αέρα» δύο τερμάτων στο παιχνίδι με το σουτ στην κίνηση από τον Σκαθαρούδη.

ο Αγροτικός Αστέρας όμως παρά το γκολ δεν σταμάτησε να παλεύει κάτι που φαινόταν στη θέληση και το πάθος των ποδοσφαιριστών. Μαζί με τον κόσμο που βρέθηκε στις εξέδρες ξεκίνησαν την αντεπίθεση για τη μεγάλη νίκη. Ο Μαντζίρης μείωσε και πάλι για τον Αγροτικό στο 75ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η ανατροπή για την ομάδα του Ευόσμου ήρθε στις καθυστερήσεις του αγώνα. Αρχικά ο Ατζαμιδάκης ισοφάρισε σε 3-3 στο 91ο λεπτό, ενώ μερικά δευτερόλεπτα αργότερα, ο Μαντζίρης έβαλε το «κερασάκι στην τούρτα» ολοκληρώνοντας την μεγάλη ανατροπή.

Η νίκη αυτή ήταν τόσο βαθμολογικής, μιας και η ομάδα έφτασε τους 8 πόντους και βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας, όσο και ψυχολογικής σημασίας εν όψει της συνέχειας του πρωταθλήματος.

Μην το κρατάς για τον εαυτό σου, διαδωσέ το!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest